Влучно:

Свято треба завжди носити з собою. (с) Ернест Хемінгуей

Сьогодні день історичної справедливості, бо Європейський союз придумали в Луцьку в 1429 році, на з’їзді європейських монархів

Сьогодні день історичної справедливості, бо Європейський союз придумали в Луцьку в 1429 році, на з’їзді європейських монархів
Вам сподобалася ця стаття? Поділіться з друзями!
Подобається?
 

Сьогодні день історичної справедливості. бо Європейський союз придумали в Луцьку в 1429 році, на з’їзді європейських монархів.

Оргкомітет очолювали наш князь Вітовт, наші князі Острозькі, Чарторийські, Сангушки, Олельковичі, Четвертинські. На Волинь прибули зокрема король Польщі Владислав ІІ Ягайло з архієпископом Кракова Яном Тарнавським, король Данії та Швеції Ерік VII, імператор Священної Римської імперії, король римський чеський, угорський Сигізмунд I Люксембург з дружиною Барбарою.

Папа Римський Мартин V підтримав з’їзд, але не взяв участі за станом здоров’я – прислав посланця, легата Андрія Домінікана. Тевтонський лицарський Орден представляв його глава – командор Гердхард фон Балґі.

Приїхав і магістр Лівонського Ордену Ціссе фон дем Рутенберг зі своїми лицарями. Прибули також татарські хани Перекопської, Донської, Волзької орд.

Ослаблу Візантію за дорученням імператора Іоана VIII представляв Лев Кантакузін і православне духовенство. Доїхав навіть московський князь Василь ІІ Темний з митрополитом Фотієм – тоді у Московії ще був шанс бути повноцінним членом великої європейської родини.

Були австрійські герцоги і знать з усього континенту. Разом зі свитою у з’їзді взяло участь понад 15 тисяч делегатів. Один з основних принципів Євросоюзу – ми різні, але ми разом – був сформований ще тоді.

У з’їзді взяли участь на рівних правах католицькі, православні, вірменські єпископи, єврейські равини, мусульманські муфтії.

Понад 500 років знадобилися європейським народам – 500 років війн, епідемій та інших страждань – щоб зрозуміти просту істину: разом ми завжди можемо більше, ніж поодинці.

Мама Європейського Союзу – Україна, але про Маму забули… Вона була вимушена жити в будинку престарілих – радянському союзі… Мама змогла звідти вибратись і жила собі 30 років у скромній квартирі на окраїні. І от, коли Маму почали бити і катувати з особливою люттю – Мама розлютилася сама і дала нападникам таких прочуханів, що діти врешті згадали про Маму…Ну і слава Богу!

Автор тексту: Андрій Лозовий

Ілюстрація з відкритих джерел мережі

Джерело

Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: