Влучно:

Свято треба завжди носити з собою. (с) Ернест Хемінгуей

Дивовижна історія створення картини Альбрехта Дюрера “Руки”

Дивовижна історія створення картини Альбрехта Дюрера “Руки”
Вам сподобалася ця стаття? Поділіться з друзями!
Подобається?
 

Думаю, що якщо хтось не знав Дюрера, запам’ятає цю історію на все життя…

У 15 столітті в маленькому селі неподалік Нюрнберга жила сім’я, в якій було вісімнадцять дітей. Щоб прогодувати таку велику родину, батько, золотих справ майстер, працював по вісімнадцять годин на день. Він працював у ювелірній майстерні, але також брався за будь-яку оплачувану роботу.

Незважаючи на майже безнадійне становище, двоє дітей мали мрію. Вони хотіли розвивати свій талант у мистецтві, але вони знали, що їхній батько не зможе відправити жодного з них на навчання до Академії Нюрнберга. Після довгих нічних обговорень ці два хлопчики уклали угоду один з одним. Вони вирішили кинути монету.

Той, хто програв, піде працювати в шахти, і на свої заробітки оплачуватиме навчання братові. А потім, коли брат закінчить навчання, він оплачуватиме навчання своєму братові, який працював у шахті, продаючи свої роботи…Вони кинули монету в неділю вранці після церкви. Альбрехт Дюрер виграв, та поїхав до Нюрнберга.

Альберт пішов працювати у небезпечні шахти, і протягом чотирьох років він оплачував навчання брата, чиї роботи в Академії одразу ж стали сенсацією.

Гравюри Альбрехта, його ксилогравюри та його картини перевершували навіть роботи багатьох його професорів. На момент закінчення навчання він уже став заробляти непогані суми за свої роботи. Коли юний художник повернувся до свого села, родина Дюрер влаштувала святковий обід на лужку, щоб відсвяткувати тріумфальне повернення Альбрехта.

Після довгого та незабутнього обіду, за яким лунало багато музики та сміху, Альбрехт підвівся зі свого почесного місця на чолі столу, щоб підняти тост за свого улюбленого брата, який стільки років жертвував, щоб здійснити мрію Альбрехта. Наприкінці своєї промови він сказав: «Тепер, Альберте, мій благословенний брат, прийшла твоя черга. Тепер ти можеш поїхати до Нюрнберга за своєю мрією, і я піклуватимуся про тебе».

Всі повернулися з очікуванням до Альберта, який сидів на другому кінці столу. Сльози потекли по його блідому обличчі, він похитав головою, схлипуючи і повторюючи: «Ні… ні… ні…». Нарешті він підвівся і витер сльози. Він подивився на обличчя людей, яких він так любив, а потім, піднявши руки до обличчя, м’яко сказав: Ні, брате. Я не можу поїхати до Нюрнберга. Вже надто пізно для мене. Подивися!

Подивися, що ці чотири роки у шахтах зробили з моїми руками! Кістки на кожному пальці були переламані щонайменше один раз, і нещодавно у мене з’явився артрит у правій руці, що я навіть не можу втримати келих під час тосту, а тим більше я не зможу провести красиві лінії на пергаменті чи полотні олівцем чи пензлем. Ні, брате, для мене вже пізно»…Більше 450 років минуло.

Зараз сотні портретів, малюнків ручкою чи срібним олівцем, аквареллю, малюнки вугільним олівцем, ксилогравюри та гравюри на міді висять у кожному великому музеї у світі. Швидше за все, ви знайомі хоч би з однією роботою Альбрехта Дюрера. Можливо, у вас вдома чи офісі також висить репродукція однієї з його робіт.

Якось, щоб віддати шану Альберту за всю його жертву, Альбрехт намалював загрубілі руки свого брата, спрямовані в небо. Він назвав свою картину дуже просто: “Руки”.

Але весь світ майже відразу відкрив свої серця цьому шедевру і назвав цю картину «Руки того, хто молиться»…

Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: