Влучно:

Свято треба завжди носити з собою. (с) Ернест Хемінгуей

З життя Пабло Пікассо: випадок у кафе

З життя Пабло Пікассо: випадок у кафе
Вам сподобалася ця стаття? Поділіться з друзями!
Подобається?
 

pablo_pikasso

Одного разу вже немолодий Пабло Пікассо сидів в кафе і щось малював на серветці. Він не помічав, з яким трепетом на нього дивиться жінка, яка сидить поруч. Пару хвилин опісля майстер допив каву, зім’яв папірець і замахнувся, щоб відправити її в сміттярку. Рух перервало питання:

– Можу я залишити серветку собі? – миттєво відреагувала жінка. – Я заплачу.
– Звичайно, – відповів художник. – Вона обійдеться вам в 20 тисяч доларів.
– Вибачте, скільки? Ви ж зробили малюнок всього за дві хвилини.
– Ні, пані, – парирував Пікассо. – Мені треба було на це понад 60 років.

Пікассо прожив 91 рік. Він помер в 1973-м і на той час накопичив значний капітал. Його творча спадщина набула популярності у всьому світі. Загальна кількість робіт наблизилася до 50 тисяч, серед них були картини, малюнки, скульптури, кераміка, гравюри і гобелени.

Протягом багатьох десятиліть Пікассо відточував свою майстерність і в кінці кінців досяг такого рівня, що оцінював недбалий нарис на швидку руку в цілий статок або, принаймні, вдало жартував із цього приводу. У будь-якому випадку мораль лежить на поверхні: майстерність приходить з часом. Тому в будь-якій справі потрібно невпинно практикуватися.

А для цього не слід зменшувати темп або здаватися, навіть якщо трапиться провал. Невдачі повинні стати частиною комфорту.

І не забувайте, що єдиний спосіб стати кращою версією самого себе – бути готовим до падінь. Раз за разом. Успіх нерозлучний з провалом.

Джерело

Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: