Влучно:

Свято треба завжди носити з собою. (с) Ернест Хемінгуей

42 правила простого, але повноцінного життя

42 правила простого, але повноцінного життя
Вам сподобалася ця стаття? Поділіться з друзями!
Подобається?
 

Правила, які дозволяють спростити життя і зробити його дійсно повноцінним.

pravyla

Тут зібрані прості і дієві поради, які вже обговорювалися не один раз. Можна навіть повісити ці 42 пункту в рамочку на найбільш видному місці, щоб не забувати, що ми самі ускладнюємо собі життя.

1. Пробуйте абсолютно протилежні речі

Наприклад, якщо ви їли багато м’яса, час спробувати відмовитися від нього хоча б на невеликий проміжок часу. Любите сперечатися – спробуйте промовчати. Прокидалися пізно – вставайте раніше і т.д. Зробіть ці маленькі експерименти частиною свого повсякденного життя і це буде своєрідним щепленням «виходу із зони комфорту». По-перше, це цікаво, а по-друге, в момент чергового крутого віражу в вашому житті вихід за межі комфорту буде не так відчутний.

2. Прокидайтеся на 20 хвилин раніше

Можна зробити це в кілька підходів по 20 хвилин і тоді ви спокійно зможете прокидатися на годину раніше і встигати робити багато цікавих справ, до яких раніше руки не доходили.

3. Приходьте на всі зустрічі і наради на 10 хвилин раніше

По-перше, виходячи заздалегідь ви не будете переживати, що не встигнете і змусите колег чекати. Навіщо вам зайвий стрес перед важливою зустріччю? По-друге, прийшовши трохи раніше, ви можете підготуватися і ще раз перевірити, чи нічого ви не забули.

4. Однозадачність

Наш мозок не в змозі підтримувати багатозадачність. Нам все одно доводиться переключатися з одного завдання на інше. Коли ви працюєте тільки над однією справою, ви робите це більш якісно і зосереджено, ні на що не відволікаючись.

5. Запитайте себе: чи намагаюся я не ускладнювати те, що відбувається?

Проаналізуйте ситуацію. Якщо виходить так, що своїми діями ви ускладнюєте все ще більше, подумайте над тим, як розкласти це на більш прості складові і вирішити проблему.

6. Запитайте себе: чи буде це важливо через 5 років?

Перш ніж робити з мухи слона і рвати на собі волосся, подумайте, чи буде ця ситуація важлива через 5 років? А через 5 тижнів?

7. Робіть покупки тільки виходячи з тих грошей, які ви заробили або зібрали

Перш ніж купувати щось дороге, подумайте гарненько і згадайте правило «обмірковувати покупку стільки днів, скільки сотень входить в її вартість (якщо 100, значить один день, якщо 200 – 2 дня і т.д.)». Це допоможе вам робити розумні покупки і уникнути дурних кредитів.

8. Вивчіть кілька рецептів і частіше готуйте вдома

Так ви заощадите гроші і зможете харчуватися більш здоровою їжею (за умови, що ви готуєте здорову їжу).

чаще готовьте дома

9. Коли ви готуєте, намагайтеся приготувати більше, ніж ви з’їсте

Це заощадить вам час – наступного разу вам потрібно буде тільки розігріти вже готове. Ну і, звичайно, мити посуд доведеться не так часто.

Скажу чесно, я не дуже люблю їсти розігріту їжу. Але в періоди завалів це дуже рятує. До того ж є страви, які на другий день стають смачнішими (деякі супи, наприклад).

10. Записуйте

Людська пам’ять – не найнадійніший інструмент. Тому робіть записи справ, покупок, зустрічей і т.д. А ще спробуйте виділити 4 пріоритетні цілі на цей рік і періодично поглядайте на них в своїх записах, щоб не відхилятися від заданого курсу.

11. Пам’ятайте про те, що життя набагато ширше, ніж ви думаєте

Ви не все знаєте і іноді помиляєтеся. Це допоможе вам з великим терпінням вислуховувати чужу думку і приймати її, змінювати себе і завжди залишатися відкритим новим знанням і можливостям.

12. Ризикуйте, не бійтеся робити помилки

А потім вчіться на них, засвоюйте уроки, які підносить життя, і з отриманими знаннями і досвідом сміливо беріться за нові ідеї.

13. Робіть те, що вам дійсно дуже подобається

Не живіть чужими мріями і бажаннями.

14. Намагайтеся здійснювати закупівлю продуктів відразу на тиждень

Це заощадить не тільки гроші, але і час.

15. Ідіть за покупками, коли ви ситі

Найкращий спосіб піти в магазин і купити виключно те, що вам потрібно – це йти туди не голодним. Це не виникатиме спокуси купити щось ще і стоячи на касі руки не будуть тягнутися до шоколадок і батончиків, так послужливо розкладеним для таких, як ми 🙂

16. Насолоджуйтесь маленькими радощами

Гарний захід, квітучі дерева за вікном після довгої зими, останній найсмачніший шматочок торта. Вчіться смакувати життя невеликими шматочками і знаходити приємні моменти в навколишньому вас світі.

17. Пийте воду

Замість того, щоб їсти, коли вам стає нудно, краще випийте склянку води – позбудетеся від почуття голоду і заодно поповните водний запас в організмі.

18. Їжте повільніше

Не летіть так, ніби ви спізнюєтеся на останній у своєму житті поїзд до світлого і щасливого майбутнього. Їжу потрібно приймати в гарному настрої і не поспішаючи, насолоджуючись кожним шматочком. По-перше, так ви швидше насититеся, хоча з’їсте менше, ніж якщо будете запихатися їжею з крейсерською швидкістю. А по-друге, це буде ще одним приємним моментом, який доповнить вашу мозаїку насолоди життям.

19. Будьте добрими

Будьте добрими до оточуючих людей, а особливо – до самих себе.

Будьте добры

20. Пишіть короткі листи

Зазвичай достатньо 1-5 речень.

21. Відповідайте на листи один раз в день

Виділіть для себе найбільш оптимальний час для перевірки пошти і відповідей на вхідні листи. Перевірка поштової скриньки кожні 5 хвилин відніме час і додасть нервозності.

22. Вивчайте нові способи боротьби зі стресом і пробуйте їх

Медитація, йога, класична музика, парочка кіл по стадіону після роботи – будь-який з цих способів може допомогти вам зняти напругу.

23. Тримайте будинок і своє робоче місце в порядку

Тоді ви зможете швидко знаходити потрібні речі і таким чином заощадити час і нерви.

24. Живіть «тут і зараз»

Насолоджуйтесь життям, ловіть кожен момент. Усвідомлюйте кожен день замість того, щоб нестися крізь нього стрімголов постійно думаючи про те, що ж буде завтра.

25. Проводите більше часу з людьми, які роблять життя простішим

І намагайтеся уникати тих, які ускладнюють все без причини.

26. Займайтеся спортом щодня

Нехай це буде хоча б піша прогулянка або прогулянка під час обіду. Це дозволить позбутися від стресу, додасть енергії, допоможе привести тіло в порядок і відігнати негативні думки.

27. Позбувайтеся мотлоху

Позбавляйтеся від непотрібних речей в будинку, від проектів, які гальмують ваш розвиток, від поганих думок в голові і від людей, які є перепоною до ваших цілей і забирають надто багато часу і енергії постійними скаргами на життя.

28. Задавайте питання

Не бійтеся питати поради у людей, які були в таких же ситуаціях, як ваша, і змогли знайти рішення.

29. Перестаньте намагатися догодити всім

Просто тому що це марно. Це неможливо, тому що завжди знайдуться люди, яким ви не подобаєтеся з тієї чи іншої причини. А таких причин може бути тисячі.

30. Розбивайте складні завдання на маленькі

Якщо завдання здається складним, розбийте його на кілька маленьких завдань і вирішуйте поступово одне за іншим.

31. Перестаньте намагатися робити все ідеально

Це не означає, що все потрібно робити абияк. Але замість того, щоб зациклюватися на дрібних деталях, просто робіть свою роботу добре. Про побічні ефекти перфекціонізму ми теж вже не один раз писали – марна трата часу, енергії і нервів плюс підвищення невдоволення собою і оточуючими через завищені планки.

глубоко вдохните

32. Зупиніться на хвилинку і просто глибоко вдихніть

А потім повільно видихніть. Глибоке дихання добре розслабляє і насичує кров киснем. А також допомагає краще зосереджуватися на важливих справах.

33. Витрачайте 20% часу над розмірковування про рішення задачі і 80% – на її рішення

А не навпаки.

34. Зосередьтеся на декількох важливих речах, а все непотрібне і другорядне відсійте

Замість того, щоб розпорошуватися одночасно на 10 проектів, направте всю свою енергію на вирішення двох-трьох основних завдань.

35. Ведіть щоденник

Записуючи кожен день свої думки і свої дії, ви потім зможете легко відстежити, що саме допомогло вам знайти потрібне рішення. Також перечитування записів допоможе вам чітко бачити свій прогрес і уникати тих же помилок.

36. Якщо ваше заняття перестало вам подобатися, знайдіть щось інше

Світ навколо нас змінюється і ми змінюємося разом з ним. Те, від чого ми були просто в захваті ще вчора, сьогодні вже може не представляти для нас ніякого інтересу. Якщо ви відчуваєте, що раніше улюблена справа більше не приносить вам задоволення, час подумати про зміни.

37. Використовуйте мінімалістичне робоче місце

Вам нічого не повинно заважати. На вашому робочому столі повинен бути порядок і перебувати тільки ті речі, які необхідні для роботи. Безлад відволікає і продуктивність роботи падає. Думаю, що порядок повинен бути не тільки на робочому столі, але і на робочому столі вашого комп’ютера.

38. Щонеділі виділяйте собі 15 хвилин на планування майбутнього робочого тижня

Це допоможе вам навести порядок в своїй голові, розподілити пріоритети і порядок виконання справ, встановити цілі, налаштуватися на майбутню роботу і зменшити стрес.

39. Скасуйте непотрібні підписки

Чи це відключення від кабельного ТБ з величезні кількістю каналів, чи очищення свого rss-потоку від мотлоху, який ви продовжуєте переглядати за звичкою. Сюди ж можна додати деякі журнали і газети.

40. Запитуйте замість того, щоб гадати

Поки ми не в змозі читати чужі думки, дізнатися, про що думає людина, можна лише поставивши їй пряме запитання. Перестаньте гадати – просто запитаєте те, що вас цікавить. А неправильне трактування і здогадки можуть привести до дуже сумних наслідків. Не бійтеся питати – за питання грошей не беруть.

Спрашивайте

41. Вносьте одну зміну за раз

Позбавлятися від старих звичок (особливо якщо вони шкідливі) і вводити в своє життя щось нове дуже складно. Вносьте зміни поступово. Наприклад, почніть з пункту першого цього списку і поступово, закріплюючи один пункт за іншим, міняйте своє життя на краще.

42. Іноді дозвольте собі просто полінуватися

Якщо ви зможете привести своє життя в порядок, позбутися від негативу і зайвих справ, у вас з’явиться час для невеликої і приємної ліні. Іноді лінь – це перешкода, яка заважає нам досягти бажаних цілей, але іноді – це ліки. Дозвольте собі полінуватися трохи хоча б раз на тиждень. Не думати про роботу, не думати про цілі, а просто насолоджуватися тишею, книгою, прогулянкою або самотністю. Ці невеликі лінощі дозволить вам добре відпочити і почати робочий тиждень з новими силами і натхненням.

Знаєте, коли голова нічим не зайнята, туди заглядають дуже цікаві думки;)

Джерело: Lifehacker

Приєднуйтеся до нас у Telegram!

Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: