Влучно:

Свято треба завжди носити з собою. (с) Ернест Хемінгуей

“Неправильно – правильно”: типові помилки при вживанні прислівників у повсякденному мовленні

“Неправильно – правильно”: типові помилки при вживанні прислівників у повсякденному мовленні
Вам сподобалася ця стаття? Поділіться з друзями!
Подобається?
 

Літературна редакторка з багаторічним стажем Марія Волощак уклала посібник “Неправильно – правильно”, де зібрано типові хиби мовців і вказано правильні варіанти вживання слів.

Аби перевірити, наскільки вдало ви використовуєте цю незмінну частину мови, пропоную вам підбірку, яка допоможе у цьому.

“Будь-яке насильство не минає безкарно, а насильство над собою й поготів” (Дж. Лондон).

“Про щастя можна говорити хвилин п’ять і не більше. Тут нічого не скажеш, крім того, що ти щасливий. А про нещастя люди безперервно розповідають ночами” (Е. М. Ремарк).

“Я повірив, що можна спати обійнявшись цілу ніч. Що можна прокидатися вночі тільки для того, щоб обійняти ще” (Ю. Іздрик).

“Ніби нікого. Площа порожня й тиха. Перебігти її – хвилинна справа. Але все одно страшно: ніхто не бачить тебе, але й ти так само нікого не бачиш” (С. Жадан).

“Душа пройшла всі стадії печалі. Тепер уже сміятися пора” (Л. Костенко).

“Від чого залежить стукіт її черевиків, її переможний сміх і точні цитати? Все так чи інакше залежить від чоловіка, який щоночі примушує її плакати і читати” (С. Жадан).

“Я доросла людина, я хочу якоїсь правди, принаймні в діаметрі кілометра довкола мене, там, де живу”
(А. Кузьменко).

“Люди, що ходять на роботу пішки, менш імовірно матимуть проблеми із зайвою вагою. Останнє дослідження стверджує, що навіть якщо ходити по 20 хвилин на день, можна знизитиризик передчасної смерті на 30%” (Зі статті).

“Першій красуні на селі Марусі-румунці до пари став Льошка — розумний, красивий, успішний, — то й жити б їм, як королям” (Л. Дашвар).

“Од споконвіку і донині ховалась од людей пустиня. А ми таки її найшли” (Т. Шевченко).

Збагачуйте свій внутрішній світ і плекайте культуру мови. Бо, як писав Максим Рильський: “Слово — зброя. Як усяку зброю, його треба чистити та доглядати.”

За матеріалами: uamodna.com

Приєднуйтеся до нас у Telegram!

Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: