Влучно:

Свято треба завжди носити з собою. (с) Ернест Хемінгуей

5 хибних істин, які нам навіяли

5 хибних істин, які нам навіяли
Вам сподобалася ця стаття? Поділіться з друзями!
Подобається?
 

Коли істина ігнорується, свідомо чи підсвідомо, це ускладнює ваше життя!

Істина не перестає існувати від того, що її ігнорують.

У 1914 році великий винахідник Томас Едісон зазнав нищівного удару. Вся його лабораторія згоріла вщент, зникли результати кількох років його роботи. Газети описували ситуацію як «гірше, що траплялося у житті Едісона».

Але то була брехня!

Едісон дивився на те, що сталося зовсім не так, як усі. Натомість, винахідник вирішив, що ця обставина дає йому блискучу можливість відновити і переглянути більшу частину його поточної роботи. Говорили, що насправді Едісон невдовзі пожежі сказав: «Слава богу, згоріли всі наші помилки. Тепер ми можемо почати із чистого аркуша». І це було саме те, чим він зайнявся разом зі своєю командою.

Подумайте про те, як це співвідноситься з вашим життям. Скільки разів ви чули, що це кінець, коли це було початком? Скільки разів ви ставили хрест на своїх таємних надіях? Сьогодні я закликаю вас уподібнитися до тих наших студентів, яким ми допомогли за останнє десятиліття, і кинути виклик тій брехні, якою ви підживлювалися протягом багатьох років. І почнемо ми з п’яти найпоширеніших обманів.

1. Потрібно одразу робити правильний вибір і ніколи від нього не відмовлятися

Думка про те, що потрібно з самого початку робити правильний вибір, буквально вдрукована в систему освіти нашого суспільства. Ми посилаємо наших дітей до університету, коли їм виповнюється 17 або 18 років, але при цьому говоримо, щоб вони обрали той шлях, яким вони будуть щасливі протягом наступних 40 років. Я пам’ятаю, як думав: «А раптом мій вибір виявиться неправильним?» І саме так і виявилося, причому неодноразово.

Випробувавши протягом багатьох років і невдачі, і труднощі, завдяки особистому досвіду я дізнався правду: ви можете змінити свій життєвий шлях у будь-який момент, коли ви цього захочете. Так, почати спочатку можна завжди, і це часто виявляється прекрасним. Звичайно, це не буває легким, але ніхто не присвячує все своє життя тій кар’єрі, яку він наївно вибрав у підлітковому віці. І ніхто не тримається за те, що не підходить.

Правда полягає в тому, що не можна виграти в шахи, роблячи лише ходи вперед; іноді, щоб поставити себе в більш виграшне становище, ви повинні відступати. І це чудова метафора для життя. І є три маленькі слова, які можуть звільнити вас від ваших минулих помилок та жалю. Це слова: “Зробіть це зараз…”

Отже, що ви повинні зробити зараз?

Що-небудь. Щось невелике. До тих пір, поки ви не припините сидіти в своєму кріслі, ви будете прив’язані до тієї долі, яку не вважаєте своєю. Якщо ви десь заплуталися, почніть спочатку. Спробуйте щось інше. Встаньте і щось зробіть!

Спробуйте трохи менше фокусуватися на майбутньому і трохи більше зосередитись на тому, що ви можете зробити зараз, і що у будь-якому разі принесе вам користь. Читайте. Пишіть. Навчайтеся та практикуйте корисні навички. Перевіряйте свої навички та ідеї. Будьте підприємливими та живіть реальними подіями. Розвивайте здорові стосунки. Ці зусилля допоможуть у будь-якому випадку незалежно від того, які можливості надасть вам майбутнє.

Підсумок: коли життя йде не так, як планувалося, дихайте спокійно і пам’ятайте, що життя багате на свою непередбачуваність. Іноді ви повинні просто прийняти той факт, що обставини вже ніколи не будуть тими ж, що раніше, і що закінчення чогось одного – це завжди початок іншого.

2. Дискомфорт є небажаним.

Дискомфорт є формою болю, але це не глибокий біль, це легка незручність. Це почуття, яке ви отримуєте, коли ви вступаєте за межі зони комфорту. У головах багатьох людей, наприклад, засіла думка, що фізичні вправи це дискомфорт, тому вони не займаються ними. Вживання шпинату та салату теж приносить дискомфорт.

Насправді ми повинні зрозуміти, що більшість форм дискомфорту насправді допомагають нам ставати сильнішими і розумнішими. Тим не менш, багато хто з нас був вихований дуже люблячими батьками, які постаралися зробити наше дитинство якомога комфортнішим. В результаті ми виросли з підсвідомим почуттям, що нам не потрібен дискомфорт у нашому житті, і ми його постійно уникаємо.

У результаті ми застрягемо в виснажливому циклі. Давайте як приклад розглянемо дієти та фізичні вправи.

• Насамперед, через те, що здорова їжа та вправи приносять нам дискомфорт, ми втрачаємо здоров’я. Замість вправ ми вибираємо «комфортну» їжу та безглузді телепередачі.

•Але погане здоров’я теж викликає дискомфорт, тому ми прагнемо відвернути себе від думок про наші нездорові тіла. З цією метою ми їмо ще більше нездорової їжі і ще більше займаємо себе нездоровими розвагами, ми ходимо по магазинах, щоб купити речі, які насправді не хочемо і яких не потребуємо. І наш дискомфорт лише зростає.

Дивно, але простий акт щоденного прийняття невеликої дози дискомфорту може вирішити більшість наших проблем і в довгостроковій перспективі зробити нас набагато щасливішим, здоровішим і сильнішим.

Правду кажучи, у світі немає жодної людини, здатної покірно переносити всі удари, які підносить життя. Ми чинимо не так. Ми засмучуємося, сумуємо, спотикаємось і іноді падаємо. Тому що це частина життя, і це також дискомфорт. Ми пізнаємо його та згодом вчимося адаптуватися до нього. Це те, що зрештою формує в нас особистість.

Якщо ви сидите в ізоляції і не можете знайти вихід із темряви, пам’ятайте, що це схоже на той кокон, де у гусениці виростають крила.

3. Горе – це тягар, який згодом нас спустошує.

Можливо, ви чули, що тривалий сум підриває здоров’я. Я говорю це, бо мене цього навчали ще тоді, коли я був підлітком. В автомобільній аварії загинув мій близький друг. Спочатку всі співчували моїм сльозам, але йшли тижні і місяці, і я все частіше казав собі, що настав час забути. Я пам’ятаю, хтось казав мені: «Сльози у цій справі не допоможуть». Але це не правда. Мені потрібно було виплакатися.

Сльози повільно поливали насіння мого одужання. І я одужав, і став набагато сильнішим, добрішим і мудрішим, ніж я був колись раніше.

Десять років по тому життя ще двічі давало мені цей урок: перший раз – коли ми з Ейнджел пережили смерть її старшого брата Тодда, який покінчив самогубством, другий – коли всього через місяць помер від астми наш спільний найкращий друг Джош.

Через горе втрати улюблених людей я отримав дар усвідомлення… усвідомлення того, що кожен з нас втратить когось, кого ми любимо, і що ця реальність є потребою.

Як люди, ми часто зустрічаємося з горем, і це допомагає нам залишатися людьми. Наприклад, Ейнджел сказала мені одного разу: «Мій брат ще не раз помре протягом мого життя, але все нормально – це робить мене ближче до нього». У такий спосіб Ейнджел нагадала мені, що горе не минає безслідно. Крок за кроком, зітхання за зітханням, воно стає частиною нас. І воно стає нашою здоровою частиною.

Це схоже на перелом кісточки, який завжди починає хворіти, коли ви танцюєте, але ви все одно продовжуєте танцювати, хоч і злегка накульгуючи.

4. Все, що ми відчуваємо у житті особисто – реальність.

У молодому віці ми часто сумніваємося в тих історіях і чутках, які чуємо від інших людей, але ми завжди впевнені, що особисто бачимо, чуємо або відчуваємо. Іншими словами, якщо ми бачимо це на власні очі, чуємо на власні вуха або чіпаємо нашими власними руками, то це безумовна правда. Але, хоча це припущення може здатися логічним, це не завжди так.

Всі люди ведуть якісь свої внутрішні діалоги, мають свої думки, і це дуже впливає на те, як ми інтерпретуємо реальні події в житті. Ми підсвідомо дивимося на речі відповідно до наших внутрішніх почуттів, а це означає, що те, що ми бачимо, чуємо або відчуваємо – не завжди те саме, що є в реальності. Це одна з основних причин, чому кілька різних людей можуть побачити ту саму подію зовсім по-різному.

Кожен з нас накладає на загальний погляд свою унікальну історію – свій внутрішній діалог – і це змінює наші відчуття, тому кожен з нас має трохи інше уявлення про те, що сталося. І іноді ця невелика різниця робить всі відмінності у світі.

Перспектива є все!

У певному сенсі історії, які ми розповідаємо, самі звужують нашу перспективу. Коли ми розповідаємо про якусь подію, ми говоримо про те, що бачили особисто. Це явище нагадує мені стару притчу, в якій група сліпих чоловіків вирішила доторкнутися до слона, щоб дізнатися, що він являє собою. Кожен із них чіпав різні частини – ногу, тулуб, хобот чи бивень. Коли вони потім стали описувати слона, їхні розповіді були зовсім різні.

Щось подібне трапляється і з нами. Хтось вважає, що в нього розбите серце. Деякі з нас втратили своїх батьків, братів, сестер або дітей через нещасний випадок або хворобу. Хтось мав справу з невірністю. Когось звільнили з роботи. Деякі з нас зазнали дискримінації через нашу стать чи расу. І коли ми стикаємося з якоюсь новою подією, яка пробуджує в нас хворобливі спогади, ми інтерпретуємо її відповідно до свого минулого негативного досвіду, і це звужує наш погляд.

Нехай це буде для вас дзвінок! Наступного разу, коли ви відчуєте емоційну боротьбу, запитайте себе:

• Як би я розповів про цю подію?

• Чи можу я бути абсолютно впевненим, що моя розповідь правдива?

• Як я почуваюся, коли розповідаю про те, що сталося?

• Чи можна якось інакше розповісти про те, що сталося?

Дайте собі можливість глянути ширше, обміркуйте все більш уважно. І не тримайте в голові заздалегідь відповідь, що було правильним, а що ні.

5. Зі шкідливими звичками дуже важко розлучитися.

Для більшості з нас (наприклад, для тих, хто не справляється із клінічною депресією), зміна наших звичок є простим процесом. Люди, які кажуть, що це не так, просто шукають відмовки. Вони завжди хочуть, щоб завдання стало на 100% легшим, незалежно від того, наскільки легке воно вже зараз.

Завжди легше нічого не робити, ніж хоч щось робити. Завжди легше скаржитися, а не діяти. Іноді це буває неприємно, але це варто робити. Варто нагадувати собі, що зміна навичок – це лише питання бажання. Просто згадайте свої дії та замініть одну маленьку дію на іншу.

Чому ви робите те, що ви робите?

Колективна відповідь на це запитання проста:

Як і більшість інших людей, ви не знаєте, як впоратися зі стресом і нудьгою здоровим та ефективним способом.

Так, більшість ваших шкідливих звичок формуються як спосіб боротьби зі стресом і нудьгою – ви уникаєте реальності замість того, щоб прийняти її.

І ці звички сформувалися не в одну мить, значить, і підуть вони не відразу. Ви їх набули завдяки повторним діям, і єдиний спосіб змінити їх також через повторення – робіть невеликі, прості, поступові зрушення.

Для початку, давайте подивимося на п’ять надзвичайно поширених шкідливих звичок:

• Безглузде марнування часу

• Нездорове харчування

• Перегляд телепередач або ігри у відеоігри протягом кількох годин на день

• Постійні походи по магазинах за речами, які вам не потрібні

• Загальна пасивність та відсутність фізичних вправ

А ось деякі нові звички, які ви можете використати, щоб поступово замінити їх:

• Візьміть ситуацію під контроль, почніть з перших, маленьких кроків, які не вимагають від вас напруги

• Почніть вживати ту здорову їжу, яка вам дійсно подобається

• Проводьте більше часу, граючи з членами сім’ї чи друзями

• Коли вам нудно – танцуйте, грайте на музичному інструменті, читайте, пишіть або займайтеся тією справою, яка приносить вам задоволення

• Прогулянки, пробіжки, походи, велосипед чи плавання

Потім, як тільки ваш мозок звикнеться з думкою, що ви готові до змін у своєму житті, просто дотримуйтесь цих простих кроків:

1. Виберіть одну нову звичку та починайте її дотримуватися зовсім потроху – лише п’ять хвилин на день.

2. Ініціюйте свою соціальну відповідальність через Facebook, Instagram і таке інше. Розкажіть про невеликі зміни, які ви робите, а потім попросіть когось, щоб він регулярно перевіряв вас (бажано щодня), щоб переконатися, що ви на вірному шляху.

3. Визначте собі ключові моменти – наприклад, момент, коли ви входите у будинок після роботи – і потім виконуйте свою нову звичку щоразу, коли цей момент настає.

4. Цінуйте свою нову звичку, відстежуйте ті маленькі шматочки прогресу, які з’являться – наприклад, просто ставте галочку у календарі щоразу, коли ви завершите свої заняття; побудуйте візуальний ланцюжок і стежте, щоб він не переривався.

5. Після того, як ви перестанете відчувати дискомфорт від своїх п’яти хвилин на день, збільшуйте час: спочатку до семи хвилин на день, потім до десяти хвилин, і так далі. Насправді, це все, що від вас вимагається – принаймні на базовому рівні.

Також постарайтеся не витрачати свій час та енергію на опір змінам у вашому житті. Замість цього, витратите свій час і енергію на те, щоб почати набувати нової звички, одна дія на день, один маленький крок за один раз.

Повернімося до того, з чого ми почали цю статтю…

…ще раз поставимо ці питання: Скільки разів ви чули, що це кінець, коли це було початком?

Скільки разів ви ставили хрест на своїх таємних надіях?

Скільки разів у молоді роки ви чули від людей брехню, яку Едісон у свої тяжкі дні назвав би блефом?

Подумайте на мить.

Нагадайте, що істина не перестає існувати від того, що її ігнорують.

Коли істина ігнорується, свідомо чи підсвідомо, це ускладнює ваше життя!

І немає жодних причин це робити. Немає жодних підстав, щоб обтяжувати себе старою брехнею та напівправдою.

Дивіться правді у вічі, говоріть правду, і живіть по правді – це неймовірно важливо, завжди!

Ваш хід…

Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: