Влучно:

Свято треба завжди носити з собою. (с) Ернест Хемінгуей

4 експерименти з мишами, які ще більше розкриють людську сутність

4 експерименти з мишами, які ще більше розкриють людську сутність
Вам сподобалася ця стаття? Поділіться з друзями!
Подобається?
 

Народна мудрість говорить: «Був би готовий учень, а вчитель знайдеться» – і це правда: коли людина готова до отримання/усвідомлення інформації, вона почерпне її звідки завгодно. Наприклад, багато цікавого можна зрозуміти для себе із цих чотирьох експериментів:

Перший експеримент

Перший експеримент називався «Всесвіт-25». 4 мишей помістили в мишачий рай, де була їжа та питво у необмеженій кількості та зовсім не було небезпек. У таких умовах миші стали швидко розмножуватися. Коли чисельність мишей досягла 600, виникла конкуренція між «старим» та «новим» поколіннями. З’явилися перші «знедолені» миші, яким діставалося від інших. Самці ставали пасивнішими, а самки агресивнішими. Населення почало поступово скорочуватися.

Згодом з’явилися самці-красені, які перестали битися, боротися за самок, вони тільки їли, пили та спали. Слідом за такими самцями з’явилися самки-одиначки, які перестали народжувати, а решта почали вбивати дитинчат. Миші стали практикувати гомосексуалізм та канібалізм. Через 18 місяців після початку експерименту помер останній житель мишачої цивілізації. Найцікавіше, що експеримент називався «Всесвіт-25», тому що цей експеримент був проведений 25 разів і завжди закінчувався однаково трагічно.

Висновок:

В ідеальних умовах, коли організму для виживання не треба використовувати складні функції поведінки, відбувається «смерть духу» – деградація, яка неминуче призводить до «смерті тіла». Отже, загальне чи особисте щастя не може бути метою життя, це лише побічний продукт. Тільки рух та розвиток як процеси і є сенсом життя.

Другий експеримент:

Другий експеримент було проведено над пацюками. Коли щурів занурювали в умови стресів, небезпек та конфліктів, вони починали хворіти та швидко вмирали. Коли щурам давали лише позитивні емоції у вигляді комфортного життя, позбавленого негативної складової, вони теж занедужували і вмирали, але трохи пізніше (підтверджуються результати попереднього експерименту). Науково було вираховано, що співвідношення позитивних та негативних емоцій має бути 3 до 1. У таких умовах жива істота почувається комфортно та живе довше.

Висновок:

Поразки, біль, втрати, невдачі, стрес – це невід’ємна частина життя, без яких життя неможливе. Що таке здорово дивитися у завтрашній день? Це означає розуміти, що окрім добрих подій будуть і погані, і це необхідно для розвитку людини. Але краще, щоб пропорції позитиву та негативу у житті були 3 до 1.

Третій експеримент:

Третій експеримент наочно продемонстрував чітку ієрархію у щурячому світі. 6 щурів були поміщені в ящик, з якого був один вихід, що веде до басейну. Басейн вів до їжі. У результаті щури розділилися на 4 групи: 2 ведучих, 2 ведених, 1 одинак ​​і 1 – знедолений. За їжею плавали ведені та віддавали їжу ведучим (після побоїв), тільки після того, як поїдять ведучі, їли ведені. Одинак ​​сам собі добував їжу і міг за себе постояти. Знедоленого всі ображали, і він харчувався залишками. Експеримент проводився 20 разів і щоразу результати були однаковими – поділ на 4 групи. При цьому навіть якщо в шухляду поміщали всі 6 щурів ведучих або одинаків, ведених або знедолених – знову відбувався поділ ролей.

Висновок:

У соціумі завжди є ієрархія, людська рівність – це утопія. Якщо вам не подобається ваша соціальна роль, боріться за своє місце під сонцем, у тому числі є варіант – змінити соціум. Щастя у тому, щоб вас влаштовувала ваша соціальна роль життя.

Четвертий експеримент:

Четвертий експеримент довів, що залежність можна контролювати. 20 щурів було поміщено до парку, в якому були різні ходи, тунелі, колеса, будиночки, басейн, довгі переходи та багато їжі. Інших 20 щурів тримали у традиційних клітках. Першій і другій групі поставили по 2 пійнички: одна із звичайною водою, а в іншій був підсолоджений розчин наркотику.

Мешканці парку пили лише воду. Навіть якщо хтось із щурів пив воду з наркотиком, то залежності у них не було, вони все одно воліли пити звичайну воду. У свою чергу щури з кліток швидко звикли до наркотику. Через деякий час щурів поміняли місцями. Щури з парку розваг, що опинилися в клітках, швидко перейшли на наркотик. А щури, які були поміщені до парку, стали більше пити звичайну воду.

Висновок:

Залежності приходять у життя від одноманітності. Якщо ваше життя яскраве, цікаве, ви весь час перебуваєте у русі та творчих пошуках, то вам будуть не потрібні ні наркотики, ні алкоголь, ні інші залежності. Ви і так перебуватимете в ейфорії від власного життя. Тікайте від рутини та нудьги, створюйте цікаве життя, наповнене подорожами, яскравими подіями та цікавими проектами. Можливо, в цьому є сенс життя.

Джерело

Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: