Влучно:

Свято треба завжди носити з собою. (с) Ернест Хемінгуей

Після історії цього дідуся починаєш більше цінувати своє життя

Після історії цього дідуся починаєш більше цінувати своє життя
Вам сподобалася ця стаття? Поділіться з друзями!
Подобається?
 

Кілька тижнів тому я зробив собі каву, взяв ранкову газету і сів послухати радіоприймач. Перемикаючи хвилі, я раптом зупинив свою увагу на приємному голосі одного старця. Він говорив про якусь “тисячу кульок”. Я зацікавився, підкрутив гучність і відкинувся на спинку крісла.

– Добре, – мовив старий, – можу посперечатися, що ви дуже зайняті на роботі. Вчора, сьогодні, завтра. І нехай вам платять за це великі гроші. Але за них вони купують ваше життя. Подумайте, ви не проводите цей час зі своїми рідними і близькими. Нізащо не повірю, що вам треба працювати увесь час, щоб звести кінці з кінцями.

Ви працюєте, щоб задовільнити ваші бажання. Але знайте, що це замкнуте коло – чим більше грошей, тим більше хочеться, і тим більше ви працюєте, щоб отримати ще більше. Треба зуміти в якийсь момент спитати себе: “А чи справді мені треба та чи інша річ, наприклад нова машина?”. І задля цього ви готові пропустити перший танцювальний виступ вашої доньки чи спортивне змагання вашого сина?

Дозвольте мені розповісти дещо, що справді допомогло мені зберегти щастя. А також пам’ятати про те, що в житті найголовніше. І він почав розповідати про свою теорію “тисячі кульок”.

– Дивіться, в один хороший день я сів і порахував. У середньому людина живе 75 років. Я знаю, декотрі живуть менше, декотрі більше. Але живуть приблизно 75 років. Тепер я 75 множу на 52 (кількість тижнів у році) і виходить 3900 – стільки тижнів у вашому житті. Коли я задумався про це, мені було п’ятдесят п’ять.

Це означало, що я прожив уже приблизно 2900 тижнів. І у мене залишилося лише 1000. Тому я пішов у магазин іграшок і купив 1000 невеликих пластикових кульок. Я засипав їх в одну прозору банку. Після цього кожнго тижня я діставав і викидав одну кульку. І я помітив, що коли я робив це і бачив, що кількість кульок зменшується, я став звертати більше уваги на справжні цінності цього життя.

Нема сильнішого засобу, ніж дивитися, як зменшується кількість твоїх днів. А зараз, послухайте останню думку, якою я хотів би поділитися сьогодні з вами, перед тим як обійняти свою дружину і сходити з нею на прогулянку. Сьогодні зранку я дістав останню кульку з моєї банки…

Тому кожен наступний день для мене подарунок. Я приймаю його з вдячністю і дарую близьким тепло і радість. Знаєте, я вважаю, що це єдиний спосіб прожити життя. Я ні про що не шкодую. Було приємно з вами поговорити, але мені треба спішити до моєї сім’ї. Сподіваюся, ще почуємося!…

Я замислився. Справді, було про що подумати. Я планував ненадовго зганяти на роботу – треба було робити проект. А потім збирався з колегами по роботі сходити в клуб.

Замість цього я піднявся на верх і розбудив свою дружину ніжним поцілунком.

– Прокидайся, люба. Поїдемо з дітьми на пікнік.
– Дорогий, що сталося?
– Нічого особливого, просто я зрозумів, що ми давно не проводили разом вихідні. І ще, давай зайдемо в магазин іграшок. Мені треба купити пластикові кульки…

Автор: невідомий.

Приєднуйтеся до нас у Telegram!

Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: