Влучно:

Свято треба завжди носити з собою. (с) Ернест Хемінгуей

Куди поїхати в Україні любителям екстремального відпочинку: Скеледром в Денишах

Куди поїхати в Україні любителям екстремального відпочинку: Скеледром в Денишах
Вам сподобалася ця стаття? Поділіться з друзями!
Подобається?
 

Любителі відпочинку на природі та альпіністи-скелелази можуть радіти. Адже в селі Дениші Житомирського району Житомирської області знаходиться славнозвісний скельний район, відомий як «Скеледром».

Це місце – прямовисна стіна гранітного каньйону р. Тетерів, що височіє над берегом на 25 м. Цей гірський об’єкт простягається на кілометри вздовж Тетерева. Проте частина його знаходиться під водами місцевого водосховища, яке утворили в 1970-х рр. під час будівництва дамби за 2 км від с. Дениші.

«Скеледром» є одним з найзручніших місць в Україні для скелелазіння. Тут часто тренуються альпіністи, які подекуди базуються в санаторії «Дениші». Хоча частіше тут можна зустріти спортсменів, що розташувалися в палатках. В літній сезон кажуть, що тут з’їжджаються багато альпіністів. Неодноразово в цій місцині відбувалися всеукраїнські та європейські змагання з скелелазіння.

Сама місцевість є неймовірно мальовничою. Особливо це помітно біля дамби. Туристи говорять про місцеву красу, тишину, спокій, гарну духовну атмосферу, чисте повітря тощо. І це не дивно. Тут росте гай з віковічними дубами, які дійшли до нас з часів, коли їх рубали для кораблів.

Координати: 50°12’4.14”N, 28°23’16.37”E

Дорога: Доїхати можна до Денишів із Житомира (в напрямку Староконстянтинова) – це десь 20 км. На виїзді села – поворот до санаторію «Дениші» – це 1,5 км. А там вже і «Скеледром».

Джерело: we.org.ua
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: