Влучно:

Свято треба завжди носити з собою. (с) Ернест Хемінгуей

Психологи розповіли, що відбувається з мозком дитини, коли ви кричите на неї

Психологи розповіли, що відбувається з мозком дитини, коли ви кричите на неї
Вам сподобалася ця стаття? Поділіться з друзями!
Подобається?
 

Важливо знати всім батькам!

Виховання дитини — процес захоплюючий, але пов’язаний з неабияким стресом. Батькам потрібно чимало терпіння, витримки і знань — інакше виховний процес закінчиться провалом.

Якщо достукатися до дитини у вас виходить тільки за допомогою крику, значить, щось йде не так.

Дослідження американських вчених показали: постійні крики і скандали дуже негативно впливають на психічний розвиток дітей. Через них діти стають агресивними, замкнутими, невпевненими у собі.

Ось як постійний крик у домі впливає на дитину:

Наші предки використовували крик, щоб попередити родичів про небезпеку.

Коли ви кричите на дитину (незалежно від того, скільки їй років), в її організмі починає вироблятися гормон стресу, який дає сигнал “бий або біжи”. Тіло малюка напружується, його думки блокуються. Мозолисте тіло значно зменшується в розмірі.

Це «кабель» з нервових клітин, який з’єднує дві півкулі головного мозку. У результаті знижується активність в різних частинах мозку, погіршується пам’ять і увага, зменшується приплив крові до мозочка.

Все це в підсумку призводить до втрати емоційної рівноваги у дітей.

Крики батьків призводять до появи поведінкових проблем у підлітків і депресії у малюків.

Потім такі діти в старшому віці кидають навчання, конфліктують з однокласниками, починають брехати батькам і т. д.

Крики також впливають на самооцінку дитини — через постійні докори вона стає замкнутою, починає думати, що її не цінують і не люблять.

Травми, завдані такими зривами, неможливо загладити подарунками, обіймами та іншими жестами любові, які ми виявляємо, прийшовши в себе.

Чому батьки кричать на дітей?

Дві основні причини:

  1. Тому що втрачають контроль над власними емоціями, дозволяють стресу взяти гору над собою, а потім виливають весь свій негатив на найближчих — на дітей.
  2. Тому що копіюють зразки поведінки своїх батьків, які теж кричали на дітей. Якщо в сім’ї було заведено вирішувати конфлікти за допомогою крику, діти це запам’ятають і будуть повторювати батьківські помилки.

Як перестати кричати на дітей

Подумайте, що змушує вас кричати на дитину. Вона дуже повільно збирається до школи або занадто шумить? Можливо, причина не в ній, а в вашому поганому настрої, дратівливості, розсіяності.

Спробуйте запобігти бурі. Не поспішайте зриватися на крик, зробіть кілька повільних і глибоких вдихів або просто вийдіть з кімнати.

Не створюйте завищених очікувань. Ви очікували, що дитина сама збере портфель до школи, але цього не сталося? Нерозумно звинувачувати малюка, адже він – всього лише незріла дитина. Думаєте він зробив це навмисне, бо йому подобається бачити вас роздратованою? Звичайно, ж ні.

Пам’ятайте: ви є для дитини взірцем для наслідування. Саме вашу поведінку вона буде копіювати і переносити у свою сім’ю. Вам дійсно хочеться, щоб вона була такою ж нестриманою?

Джерело

Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: