Влучно:

Свято треба завжди носити з собою. (с) Ернест Хемінгуей

Як навчитися читати людей? Секрети працівників спецслужб

Як навчитися читати людей? Секрети працівників спецслужб
Вам сподобалася ця стаття? Поділіться з друзями!
Подобається?
 

Уважність. Саме ця риса допомагає професіоналам швидко орієнтуватися в ситуаціях. Чим ми уважніші, тим легше нам розуміти світ і людей у ньому. Пропонуємо 5 найважливіших хитрощів, завдяки яким психологи спецслужб “читають” людей як відкриті книги.

5bb188d3-1b7c-49af-ba18-5ed40a4dcb14

1. Слухайте голос.

Якщо вам треба “прочитати” одночасно цілу групу людей, починайте з визначення лідера. Впевнених у собі осіб вирізняє сильний голос. Не гучний, а сильний. А також вільна постава і широка усмішка. Саме це допомагає спецагенту визначати лідера, навіть якщо офіційно головним є хтось інший.

2. Слухайте слова.

І звертайте особливу увагу на дієслова. Люди описують свої дії по-різному, в залежності від типу особистості. Такі вислови, як “Я вирішив, що…”, “Я вас розумію, але…” – вказують на флегматичність і раціональність. Тим часом “Мені здається, що…”, “Я відчув, як…” – властиві інтуїтивному типу.

3. Слідкуйте за жестами.

Характер людини проявляється навіть у найменших рухах: ковзанні на стільці, поправлянні одягу, покашлюванні та інших дрібницях. Самі по собі рухи нічого не говорять про людину, тут важливо вловити послідовність і відслідковувати в ній збої. Відхилення від норми – завжди дуже важлива ознака. Саме таким способом наші батьки визначають, що ми їх обманюємо, але у них це виходить природно і несвідомо (роки тренувань).

4. Слідкуйте за спілкуванням у групі.

З усіма ми спілкуємося по-різному. На ці зміни теж треба звертати увагу. Якщо з вами людина розмовляла спокійно і стримано, а з появою когось третього почала метушитися – це вже цікава ознака.

5. Відзеркалюйте.

Старий, але дієвий спосіб. Кожна людина несвідомо відзеркалює рухи і міміку співбесідника. Чим приємніша розмова – тим синхронніше це відбувається. Хочете комусь сподобатися – ненав’язливо відзеркалюйте його мікрожести.

І навпаки. Якщо бачите, що співбесідник не синхронізується з вами, отже йому неприємна ваша компанія. А може він щось приховує?

Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: