Влучно:

Свято треба завжди носити з собою. (с) Ернест Хемінгуей

Хлопчиків та дівчаток треба хвалити по-різному

Хлопчиків та дівчаток треба хвалити по-різному
Вам сподобалася ця стаття? Поділіться з друзями!
Подобається?
 

Уривок із лекції популярного психолога та ведичного астролога Руслана Нарушевича «12 загадок для мами та тата». Інформація для роздумів усім батькам:

«Дівчат не треба хвалити за зроблене. Ви сприяєте її деградації. Якщо дівчинку хвалити за те, що вона зробила: дуже смачно, дуже красиво – у результаті формується таке, що зізнання мені прийде лише за мої заслуги. Визнання мені прийде лише за те, що я зробила. Цей принцип руйнівний для жінки.

Здоровий стан речей – я гідна любові, бо я є, бо я – розумниця, бо я – господиня, бо я – помічниця, бо я – принцеса, бо я – фея на кухні. Ось тоді в жінки здорова психіка, тому що схвалюють її природу. Тобто, щоб мені отримати кохання, треба просто залишитися собою. Ось у чому принцип виховання дівчинки. Якщо ви починаєте її хвалити за заслуги, то вона відразу починає думати: мене саму хвалити нема за що, кохання я можу тільки заробити, будуть заслуги – буде кохання.


Хлопчики – навпаки. Абсолютно діаметрально. Мами дуже люблять говорити: ти в мене такий красень, такий розумник, такий молодець. Начебто добре. Насправді, тільки сприяєте деградації чоловіка, тому що йому здається, що він сам по собі хороший. А чоловікові добре, тільки якщо він чогось досягає. Аби хлопчика спонукати до того, щоб він удосконалювався і відчував себе щасливим у результаті, йому треба говорити про його заслуги: дуже гарно зроблено, дуже здорово, дуже вміло. Хлопчику всі ці ласкаві слова потрібні меншою мірою, тому що його природа – розвиватися. Йому потрібна похвала за те, що він досяг.

Замість того, щоб сказати: зайчик, сонечко, – для старших хлопчиків дуже важливо, щоб ви їх літак показували, зроблений з лего, всім гостям, що приходять. Це важливіше за всі сонечки, лапоньки, зайчики. «Погляньте, що він зробив, вгадайте хто це зробив. Правильно, це Андрійко зробив, це мій син», – це набагато більша похвала, більший стимул для хлопчика.

А дівчинка не стане кращою, якщо ви її супом пригощатиме весь район. Вона просто зрозуміє, що вона має важко працювати все життя, і район годувати супом. Вона не заслужить більше ніколи кохання, доки всіх супом не нагодує. Дайте дівчинці розуміння, що вона досконала і прекрасна сама по собі, що любов і визнання їй заслуговувати не потрібно, що ви любите її і захоплюєтеся нею просто тому, що вона є … »

Руслан Нарушевич, «12 загадок для мами та тата»

Джерело

Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: